:: strona główna
:: aktualności
:: historia klubu
:: zarząd
:: zakres działania
:: sylwetki trenerów
:: sylwetki zawodników
:: wyniki
:: wstąp do klubu
:: kalendarz zawodów
:: galerie
:: sponosoring
:: spływ kajakiem
:: spływ pontonem
:: linki
:: kontakt

spływ kajakiem


SPŁYWY KAJAKOWE RZEKĄ KWISĄ ORAZ JEZIOREM LEŚNIAŃSKIM I ZŁOTNICKIM

W 1905 roku odcinek Kwisy powyżej Leśnej został spiętrzony zaporą tworzącą malowniczy Zalew Leśniański. Poniżej zapory znajduje się jedyny w tej części Polski naturalny tor do uprawiania kajakarstwa górskiego. Bogactwo figur wodnych i wielkość wody rzędu 15 m3/s, sprawia, że na tym odcinku trudność rzeki dochodzi do WW-3. Cały odcinek rzeki do Lubania Śląskiego jest klasyfikowany jako górski. Po drodze znajdują się dwa młyny, które powodują dodatkowe utrudnienia i zmieniają charakter wody. Dodatkowym atutem szlaku jest dziewiczość przyrody na terenach, przez który przebiega. na odcinku powyżej Leśnej jest planowane utworzenie parku krajobrazowego, natomiast cały obszar został objęty strefą krajobrazu chronionego.

Kwisa jest rzeką dostępną i atrakcyjną dla kajakarzy. Szlak kajakowy zaczynający się w Gryfowie Śl. ma długość 110 km do ujścia Kwisy do Bobru. Przy niskich stanach wody spływy rozpoczyna się w Leśnej. Jest to szlak łatwy i mimo pewnej uciążliwości (14 przenoszeń stałych, konieczność przewożenia kajaka na odległość 5 km) bardzo interesujący ze względu na bogactwo zabytkowych obiektów w miejscowościach nadrzecznych w górnym biegu rzeki, a także niemal dziewiczy jej charakter w dolnym odcinku. Czas potrzebny na przebycie szlaku ok. 7-8 dni.

Klub kajakarski "Kwisa" istnieje od 1977 roku. W tym czasie jego zawodnicy stawali na najwyższym podium Mistrzostw Polski, zdobywali medale w Mistrzostwach Europy i reprezentowali kraj w Mistrzostwach Świata. W klubie jest dwóch doświadczonych Instruktorów Kajakarstwa Górskiego: Bogdan i Jacek Sztuba. Zabezpieczamy półprofesjonalny i profesjonalny sprzęt wyczynowy oraz turystyczny. Profesjonalną i kompleksową naukę oraz obsługę spływów kajakowych.

Oferta kajakowa:

Dla grup (min. 5 osób, max. 40 osób):

Spływ Jeziorem Złotnickim:od Gryfowa do Zapory Złotnickiej,
Spływ Jeziorem Leśniańskim:od zwalonego mostu do Zapory Leśniańskiej + zwiedzanie ruin zamku Rajsko,
Spływ rzeką Kwisą:spod Zapory Złotnickiej do jeziora Leśniańskiego (zwalony most),
spod Zapory w Leśnej w kierunku Lubania.


Indywidualnie:
Nauka techniki wiosłowania na kajakach wyczynowych do zjazdu i slalomu kajakowego na rzece lub jeziorze.
Nauka elementów techniki do "kajak polo" (gra w piłkę kajakową na basenie).


ZAPRASZAMY WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE DO PRZEPŁYNIĘCIA TEGO JAKŻE MALOWNICZEGO SZLAKU KAJAKOWEGO. SPŁYNIĘCIE CAŁEGO SZLAKU JEST MOŻLIWE WCZESNĄ WIOSNĄ I PÓŹNĄ JESIENIĄ, KIEDY TO RZEKĄ PŁYNIE DUŻA WODA. GÓRNY ODCINEK JEST WTEDY BARDZO TRUDNY I WYMAGAJĄCY SPOREGO DOŚWIADCZENIA WODNIACKIEGO.

Dla posiadaczy Łużyckiej Karty Turystycznej na całą ofertę 10% zniżki.