:: strona główna
:: aktualności
:: historia klubu
:: zarząd
:: zakres działania
:: sylwetki trenerów
:: sylwetki zawodników
:: wyniki
:: wstąp do klubu
:: kalendarz zawodów
:: galerie
:: sponosoring
:: spływ kajakiem
:: spływ pontonem
:: linki
:: kontakt

spływ pontonem


Szukasz mocnych i niezapomnianych wrażeń?

    Rafting (spływ pontonem) jest sportem, który dostarcza wiele emocji i dużą dawkę adrenaliny! Jeszcze nie tak dawno sport ten był dostępny jedynie dla garstki zapaleńców. Teraz na naszym torze, każdy może sprawdzić co znaczy RAFTING. Na całym świecie cieszy się gwałtownie rosnąca popularnością, także w Polsce.

Spływ pontonem    Sport ten jest zazwyczaj uprawiany w grupie na pracy całego zespołu opiera się sukces, jakim jest pokonanie żywiołu i oczywiście moc niesamowitych przeżyć. Członkowie załogi są siłą napędową, a kapitan sterem. Załoga musi być zgrana i ufać swojemu sternikowi. Wspólne przeżycia i wzajemna odpowiedzialność czyni grupę ludzi wspaniałym zespołem.
Rafting wymaga podstawowej umiejętności pływania, jak również dobrej sprawności psychofizycznej. Czasami musimy mocno wiosłować przez dłuższy czas, bez chwili wytchnienia. Wtedy nie możemy pozwolić sobie na chwilę słabości. Trudne warunki na wzburzonych wodzie wymagają od nas dużej odporności psychicznej, jednocześnie pozwalają nam pokonać słabości i stawiać sobie nowe, ambitne wyzwania.

    Rafting na Torze Kajakarstwa Górskiego dostarcza dużo wrażeń, przepływ wody to 12 - 15m3. Organizujemy spływy rzeką Kwisą z pod zapory leśniańskiej do Leśnej ok. 3 km. A także spływy na torze kajakarstwa górskiego, połączony z rywalizacją w drużynach.

W ramach spływów pontonowych zapewniamy profesjonalny sprzęt: pontony górskie, kamizelki asekuracyjne (kapoki), pagaje, kaski, profesjonalną obsługę instruktorską, ratowników, transport sprzętu i ubrań.

Należy zabrać ze sobą: buty wiązane, ciepłe rzeczy do przebrania po pływaniu, ręcznik. Udostępniamy również pianki neoprenowe (kombinezony).

Dla posiadaczy Łużyckiej Karty Turystycznej na całą ofertę 10% zniżki.